Розрахунок і проектування приточно-витяжної вентиляції

Послуга «Розрахунок і проектування приточно-витяжної вентиляції» від компанії «Pritok»

Розрахунок приточно-витяжної вентиляції – необхідний підготовчий етап перед початком експлуатації приміщень. Отже, поставитися до нього варто серйозно: ми дихаємо кожну хвилину, цілодобово. Розрахунок проводиться за шаблоном. Для цього варто відповісти на ряд питань:

 1. Призначення об’єкта:
  • побутове (будинок, котедж, квартира, гараж, басейн)
  • промислове (станція, фабрика, завод, склад, цех)
  • комерційне (кафе, магазин, офіс, готель)
  • установа з особливими вимогами (дитячий садок, школа, лікарня)
 2. Площа і висота стель об’єкта.
 3. Кількість людей в приміщенні. Згідно з діючими будівельними нормами для однієї людини достатня кількість повітря дорівнює 30-60 м³ / год. Для житлових приміщень ця цифра становить рівно 30 м³ / год.
 4. Вибір типу системи вентиляції
  • витяжна
  • приточна
  • приточно-витяжна
 5. Чи потрібна функція підігріву повітря?
 6. Продуктивність системи. Підсумковий показник, який безпосередньо залежить від попередніх параметрів.

Питання взаємопов’язані. При розрахунку вентиляції в житловому будинку не можна обійтися тільки витяжкою, але в той же час вибір приточно-витяжних систем обмежений: якщо встановити занадто потужні прилади, їх шум буде негативно впливати на слух. Це також відноситься до невеликих магазинів і закладів. Якщо мова йде про розрахунок системи для заводу або ТРЦ, то в цьому випадку можна знехтувати гучністю вентиляції. У шкільному класі, де багато часу проводять десятки дітей, доводиться шукати оптимальний варіант. Це тихі та потужні приточні системи з нагрівальними елементами.

Приклад розрахунку приточно-витяжної вентиляції

Для початку визначимо всі параметри

 1. Приватний будинок. Три спальні, один санвузол, є гараж 20м².
 2. 120м² х 2,5м.
 3. 4 людини.
 4. Приточна система.
 5. Так.
 6. 4 * 30 = 120 м³ / год.

Розрахунок приточно-витяжної вентиляції готовий. Завдання полягає в тому, щоб 4 людини могли з комфортом знаходиться в будинку тривалий час. Тепер запропонуємо різні варіанти вирішення завдання:

Установка побутових рекуператорів Blauberg Vento Expert в кількості 4 штук і витяжних вентиляторів на кухні і в санвузлі, а також припливного клапана в гараж. Кожен рекуператор в максимальному режимі дає приплив 50 м³ / год. При розрахунку 50 * 4 = 200 м³ / год. За умови, що гараж буде неопалюваним, на будинок залишається 100м ². Завдяки справній роботі вентиляторів забезпечується постійний повітрообмін. Взимку холодне припливне повітря злегка підігрівається відпрацьованим. Розрахунок вартості вентиляції без монтажу: 32000 грн

Установка припливної системи Tion 3S в кількості 2 штук. Для своїх компактних розмірів дані прилади мають високу працездатність – 120 м³ / год кожен. Такі показники з лишком покривають потреби в повітрі чотирьох дорослих осіб. Досить буде виставити середній режим роботи і забути про існування приладів на довгий час. Для холодної пори року в них встановлені нагрівальні тени з 4 секцій. Тому тепер в будинку можна виставляти ту температуру, яка вам необхідна. Розрахунок вартості вентиляції без монтажу: від 34800 грн

Це два варіанти розрахунку припливно-витяжної вентиляції для одного будинку. Також хотілося б зауважити, що розрахунок систем для квартир і будинків в компанії «Pritok» безкоштовний.

Робіть точний розрахунок і пам’ятайте, що завжди є вибір і рішення, яке підійде для вас!

Замовити дзвінок

[your-subject default:"замовлення ДЗВОНИКА"]