Щоб провітрювання за допомогою відкриття кватирок не стало приводом для зайвих витрат на обігрів приміщення, раціональніше використання спеціально призначеного провітрювача з рекуператором (від лат. Recuperator – отримує назад, повертає). Це нова ефективна можливість уникати тепловтрат, що відбуваються при провітрюванні приміщень.
Конструкція складається з каналу в формі кола або квадрата, забезпеченого внутрішньою системою обміну тепла, де відбувається акумулювання тепла з повітря кімнат, яке виводиться назовні. У той же час проводиться підігрів свіжого, що надходить ззовні повітря за рахунок теплого з вентиляції. При цьому повітря з вулиці надходить свіже і нехолодне.
У нашому каталозі вказані пристрої для організації високоефективної системи вентиляції.
Пасивні працюють без вентиляційних пристроїв. Їх кріплять на стінах або на вікнах, використовують зазвичай в комплектних системах вентилювання, щоб досягти припливу, не відкриваючи вікон. Запропоновано в конструктивному варіанті: приточний клапан в стіні з наявним виходом на вулицю призначений для установки на несучих стінах товщиною від 21,5 см (залежить від моделі). Можливе обладнання особливою решіткою з регульованим живим перетином, а значить, і рівнем сили припливу. Такий клапан встановлюють в несучій стіні за рівнем вікон або вище. Як правило, укомплектовані фільтром пилу і москітною сіткою.
Приточне вентилювання відрізняється від пасивного застосуванням методу примусового закачування з використанням канальних вентиляторів.
Зазвичай використовують провітрювачі:
Правильно обраний провітрювач, що забезпечує підігрів повітря, має такі переваги:
Сучасні технології, які використовуються в будівництві, дозволяють створювати продуктивну теплоізоляцію, повітронепроникність дверей і вікон. Тому при відсутності гарної вентиляційної системи в житловому приміщенні повітря може стати спертим, погано пахнути, буде перенасичене пилом і зайвою вологою.
Для забезпечення якісної вентиляції необхідно вибрати варіант подачі повітря в приміщення:
Для житлових приміщень краще підбирати з урахуванням:
Рекомендоване число приладів для житлових приміщень – 1 на кімнату, в великих кімнатах – по 2.
Ціна приладу швидко окупається з використанням рекуператора. Це енергозберігаюча система з ККД більше 60%. У житлових приміщеннях з сучасною теплоізоляцією і системою провітрювання – окупиться швидко і створить сприятливу атмосферу для вашого перебування.