Відповісти на це питання можна, уважно на нього подивившись. Принцип роботи приточно-витяжної вентиляції полягає в притоці і витяжці повітряних мас, послідовному або одночасному. Такий підхід покликаний забезпечити цілодобову вентиляцію приміщення без провітрювання, відкривання вікон, включення /вимикання витяжки та інших монотонних дій, які весь час потрібно повторювати як у фільмі «День Сурка». Більш того, для багатьох типів споруд приточно-витяжна вентиляція – це єдиний варіант: вікна не завжди відкриєш, особливо якщо їх немає.
Жителям квартир і будинків – простіше, але це на перший погляд. Насправді, провітрювати приміщення вночі можна тільки влітку, та й то не завжди. А це цілих 8 годин на день, 240 в місяць. Виходить, що ігноруючи систему приточно-витяжної вентиляції, ми 10 днів в місяць і 120 днів на рік дихаємо вуглекислим газом і домашнім пилом, в кращому випадку. У гіршому – спорами цвілі і грибків, які осідають на стінах, стелях і навіть на предметах мебелі. Після цього не здається дивним, чому такий високий рівень вірусних захворювань.
Приточно-витяжна вентиляція, в залежності від призначення, буває двох видів:
Перша покликана забезпечити припливним повітрям всю будівлю без винятку: кожну кімнату, підсобку, санвузол. Застосовується в промислових спорудах і рідше – в приватних будинках. Відрізняється високою ефективністю з одного боку, і високою ціною – з іншого.
Як працює децентралізована приточно-витяжна вентиляція: в окреме приміщення, найчастіше в кімнату, ставиться прилад, який підтримує в ньому здоровий мікроклімат, що відповідає нормам БНіП. Для нормального повітрообміну потрібна герметичність кімнати, закриті вікна і двері. Такий підхід дозволяє вирішувати пріоритетні завдання, і економити на менш важливіших речах. Приклад: в першу чергу встановлюється приточно-витяжна вентиляція в спальні, потім у вітальні, згодом – на мансардному поверсі.
Система може складатися з декількох пристроїв (приточний клапан, теплообмінник, витяжка) або з одного – рекуператор повітря і тепла.
Тепер про те, як працює приточно-витяжна вентиляція та поради з монтажу.
Якщо у вас залишилися питання про те, як працює вентиляція – задайте їх і менеджер відповість в зручному форматі!