SIP-панелі дозволяють побудувати комфортний будинок без застосування бетону і цегли за короткий термін. Тому подібні будинки в останні роки набули великого поширення. Самі панелі мають багатошарову структуру, яка утворюється:
Наявність вентиляції в будинку з SIP-панелей потрібна для підтримання комфортної вологості повітря всередині приміщень. А також тому, що ряд компонентів є сумнівними з точки зору екології. Щоб в такому будинку можна було жити щоденно без побоювань за власне здоров’я, важливо забезпечити постійний повітрообмін в приміщеннях. Надлишок вуглекислого газу і вологи повинні виводитися назовні, а всередину приміщень має надходити свіже повітря.
Існують 4 варіанти вентилювання повітря:
Найбільш простою є природна вентиляція. Вуличне повітря надходить через щілини в вікнах, через дверні прорізи, через інші зазори і отвори. Для будинків з SIP-панелей ще на етапі будівництва слід передбачити спеціальні вентиляційні канали по всьому будинку з приточними клапанами і витяжною трубою. Природна вентиляція може бути застосована лише для будинків площею не більше 50 кв. м.
Для будинків більшої площі оптимальним варіантом є примусова вентиляція. Вона більш складна, а також для її функціонування необхідна електроенергія. Вентилятор витяжки забезпечує видалення повітря на вулицю. На його місце через припливний клапан надходить свіже повітря. Клапан може бути пасивним або активним. Наявність вентилятора в припливному клапані робить систему більш ефективною.
Коли вуличне повітря надходить в кімнату безпосередньо з вулиці, пройшовши лише фільтр очищення, температура в приміщенні знижується. Що особливо відчутно в холодну погоду. Щоб скоротити витрати на опалення будівлі, вуличне припливне повітря слід попередньо підігріти. Причому необов’язково для цього встановлювати додатковий пристрій для його нагрівання. Практично використовувати рекуператор, в якому витяжне повітря віддає тепло припливному.
У разі рециркуляції частина видаленого з кімнати повітря змішується з порцією вуличного повітря, а потім знову надходить в приміщення. Його температура вища в порівнянні з вуличним, що знижує витрати на обігрів будівлі. Також він може додатково підігріватися перед подальшим надходженням в систему вентиляції будинку.
Змішана вентиляція поєднує в собі переваги обох систем. Наприклад, в холодну погоду буде достатньо природної вентиляції. А в спекотну – включаються витяжні і припливні вентилятори, що допомагають позбутися від духоти в приміщеннях.
Система вентиляції будинку з SIP-панелей повинна бути передбачена ще на етапі проектування. Інакше після завершення будівництва доведеться витратити додатковий час на монтаж повітропроводів, припливних клапанів, вентиляторів, рекуператорів та інших елементів. Що може сильно зіпсувати інтер’єр приміщень.